:. 3D Sinifi 3D Studio Max, 3Ds Max, 3D Max, Maya, VRay Render Zbrush Sketchup Dersleri : 3ds max parlak metal yapımı
3D Sinifi Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
vray 2008 64 bit SAE İstanbul Dolby Atmos Se... SAE İstanbul No Excuse Sem... SEBA MODERN FURNITURE Maya / arnold Mtoa render d... karakter animasyonu denemeleri vray ayarları açılmıyor mental ray yardım Studyokan Group İLK DENEYİM

3ds max parlak metal yapımı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ugur3d Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 10
  Alıntı ugur3d Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 3ds max parlak metal yapımı
    Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2010 Saat 13:53
3ds max de parlak metal rengi veremiyorum istediğim gibi olmuyor.yardımlarınız için şimdiden teşekürler...

Düzenleyen ugur3d - 15-Şubat-2010 Saat 13:54

Yukarı Dön

mser Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 169
  Alıntı mser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2010 Saat 15:26

kabaca anlatırsak dıffuse tam sıyah ref.220 gıbı bı dene bakalım

Yukarı Dön

kurgy Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif
Gönderilenler: 54
  Alıntı kurgy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-Şubat-2010 Saat 17:16
slot'a vraymtl ata sonra mser'inde dediği gibi diffuse siyah ref. beyaz istediğin renge göre ayarla ref. glos ayarınıda 0,85 yap malzemeye ata..elde etmek istediğin metalde ışık ayarlarıda önemli unuıtma yardımcı olduysam ne mutlu bana =))

Yukarı Dön

kindness Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 77
  Alıntı kindness Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2010 Saat 13:59
etrafta yanıyacak obje yoksa da metal gibi durmaz, meteryalleri denerken etrafa yansıması için objelerde koy...
meteryalin yapımını da arkadaşlar anlatmış zaten

oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya konur

Yukarı Dön

umutavci Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 241
  Alıntı umutavci Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16-Şubat-2010 Saat 23:56
bu arada arkadaşlar anlatmışta, render motoru ne kullanıyorsunuz? hdr kullanmayı biliyormusunuz? temel bir studyo sahnesi kurması nasıl olur biliyormusunuz gibi sorular sorarak geliştiriyim ben cıkabilecek olası hatalar için.

kolay gelsin.

http://www.umutavci.com/
http://umutavci.deviantart.com/

Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

VRay,VRay Render,VRay Render,VRay Render, VRay Render Eğitim Seti, 3DS Max Eğitim Seti, Zbrush 4 Eğitim Seti, Vue Eğitim Seti, Sketchup Eğitim Seti, 3DS Max kursu , 3D Max kursu , 3D kursu , Vray Eğitimi , Vray Kursu ,Vray , 3D , Eğitim Setleri , Kaplama Arşivi , Öğrenci Çalışmaları , Max Eğitim Seti,