:. 3D Sinifi 3D Studio Max, 3Ds Max, 3D Max, Maya, VRay Render Zbrush Sketchup Dersleri : site çalışmam
3D Sinifi Ana Sayfa
  SSS SSS  Forumu Ara   Takvim   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş
karakter animasyonu denemeleri vray ayarları açılmıyor mental ray yardım Studyokan Group İLK DENEYİM Motosiklette ters direksiyon Motosiklette ölüm freni Video ders sistemi Maxwell Render Video Ders A... İstanbul da 3d Max Tasarım ...

site çalışmam

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj Tersinden sırala
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
asb33 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 35
  Alıntı asb33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: site çalışmam
    Gönderim Zamanı: 20-Mart-2010 Saat 10:44
son bir öneri;
bence çatıyı, çıkma yapmadan kalkan duvar içine alıp gizli çatı yapın.
ve hatta beşik çatı yerine kırma çatı...
bence kütle daha iyi olur..
çatı bu haliye, gerçekte çok abartılı durur...

Yukarı Dön

asb33 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 35
  Alıntı asb33 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Mart-2010 Saat 10:36
elinize sağlı hoş bir çalışma olmuş..
ben de 3ds max'te yeniyim.
ancak mimari detaylar ve genel konularda bir kaç şey ekleyebilirim.
(tasarım size mi ait bilmiyorum ama)

1-çatı kenatında alın tahtası olabilirdi.
2-kahverengi çok koyu olmuş, fugalar ve doku kaybolmuş. ayrıca gerçeklik hissini azaltmış.
3-daha genel bir bakış açısıyla kütlenin bütününü alsanız daha vurucu bir etki olmaz mıydı.
1 genel kütleyi gören sahne, 1-2 tane de detay (örneğin insan gözü seviyesinden ya da daha aşağıdan vs...) böylece pencereler, balkon korkulukları, söve, fuga gibi detaylar (ışık -gölge) vurucu bir şekilde ifade edilebilirdi...
4-bina çevresine 1 mt genişliğinde 10 cm kalınlığında bir tretuar dönülse daha iyi olurdu.
5-bahçe duvarı dışına ve yolun karşısına da tretuar yapılsa  iyi olurdu.
6-koşan insan figürü ve araba'nın ölçüleri konusundaki eleştirilere katılıyorum.
7-koşan arkadaş yolun kenarına yapılacak kaldırımda koşsa daha mı iyi olurdu sanki...:) bahçe, pek koşmaya yetecek büyüklükte değil gibi.. :)
8-balkon konusundaki eleştiriye katılıyorum. döşeme kalınlığında ve farklı renkte bir bant daha iyi olurdu.
9-bahçe zeminine koyduğunuz kilit taşları ve çimlerin birleştiği yerde bordür olmalı..
10-bombeli silmelerin yan cephelere dönmemesi yarım kalmışlık etkisi yapıyor. ayrıca bombeli silmelerle beyaz çerçeve yapan elemanların birleşimi vs gibi noktalarda detay sıkıntıları var. (örneğin ortadaki beyaz çerçeve ile yatay bombenin kesiştiği yer: biraz garip olmuş)

görebildiklerim bu kadar, umarım faydalı olmuştur. ;)
kolay gelsin..

Yukarı Dön

unlocker Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 512
  Alıntı unlocker Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Mart-2010 Saat 11:05
Bence çalışman güzel olmuş. Gördüğüm eksiklikleri söyleyeyim. Çatıyı güzel yapmışsın fakat çatının alt kısmını yanı saçakların altı siyah görünüyor. Tavsiyem oraya beyaz bir renk ata çünkü bu haliyle hoş görünmüyor. Ayrıca binada kullandığın koyu kahve tonunu bir miktar aç çok koyu olmuş bu nedenle detayları kapatıyor. Kullandığın beyaz rengi full beyaz olarak kullanma bir miktar griye yaklaştır çünkü güneş ışığının etkisiyle gri renk zaten beyaz gibi görünecektir. Binanın iç kısımlarına perde ekleyebilirsin çünkü çok hoş bir görüntü oluşturuyor. Birde insanların sanırım orantısız. Bina ile kıyaslantıklarında boyları sanki 2.4 metre gibi görünüyorlar. Örnek vermek gerekirse gri renkli araba ile yanındaki kadını karşılaştır ne demek istediğimi anlarsın o kadının o arabaya girme ihtimali yok gibi görünüyor. Ayrıca balkonları düz renk bırakmışsın bence balkonların üzerine iki adet birbirinden ayrı şekilde çok kalın olmasın, kuşak çek daha güzel bir görüntü oluşur. Bu şekliyle balkonlar çok sade olmuş. Birde balkon altlarına tırtıklar yapabilirsin. Son olarakta yolun karşısında kalan kısmı dümdüz çim olarak bırakmışsın. Bence bir kaldırım koysan daha güzel görünür. Görebildiğim ve söyleyebileceklerim bu kadar. Başında da söylediğim gibi genel olarak güzel bir çalışma eline sağlık.

Bilgi Paylaştykça ço?alyr.

Yukarı Dön

murderuo Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 81
  Alıntı murderuo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Mart-2010 Saat 10:13
Tebrikler iyi çalışma.Ancak gördüğüm kadarıyla geçekçilik olayında sıkıntı var gibi.

May the force be with you..

STAR WARS....

Yukarı Dön

fdavut Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 12
  Alıntı fdavut Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Mart-2010 Saat 08:29

Kullandığınız programlar:3dmax9+vray
hazır modeller:rpc araba
Kullanılan ışıklar:vraysun+vraylight
Modelleme süresi:1 gün
Render süresi:1 saat
açıklama:yorumlarınız benim için çok önemli arkadaşlar.olumlu olumsuz:)

xxx

Yukarı Dön

Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

VRay,VRay Render,VRay Render,VRay Render, VRay Render Eğitim Seti, 3DS Max Eğitim Seti, Zbrush 4 Eğitim Seti, Vue Eğitim Seti, Sketchup Eğitim Seti, 3DS Max kursu , 3D Max kursu , 3D kursu , Vray Eğitimi , Vray Kursu ,Vray , 3D , Eğitim Setleri , Kaplama Arşivi , Öğrenci Çalışmaları , Max Eğitim Seti,